Údržba a vysekávání stromů, keřů, živých plotů a trávníků

Plot ze živých rostlin potřebuje pro svůj vzhled a zdravý růst pravidelnou údržbu.
Většinou v něm rostou jen rostliny, které velmi dobře snáší řez. Typ dřeviny udává frekvenci zahradnických úprav. Určité druhy upravujeme i třikrát ročně. Naopak jehličnanům stačí péče obvykle jednou ročně, protože rostou výrazně pomaleji.

Střihy je vhodné provádět na přelomu června a července, kdy končí mohutný růst rostlin. Není to však podmínkou.

Když se keře a živé ploty stříhají dříve, jednoduše Vám nevydrží jejich tvar tak dlouho, jako po období jarního mohutného růstu. Všeobecně o hloubce řezu rozhoduje bujnost daného živého plotu, či keře. Velké zásahy doporučujeme provádět až v období zimního spánku, z důvodu rychlejší regenerace zeleně.

Při provádění střihů nezapomínáme, že i dolní část potřebuje dostatečný přísun světla. Vždy vedeme údržbu keřů a plotů z různých rostlin, tak aby střih byl z boku šikmý. Spodní část musí být o něco širší než ta horní.

S námi bude Váš živý plot zdravě růst...

Žijeme především péčí o zeleň a arboristikou, takže nám můžete věřit.

Vše provádíme vybavením, které nás nenechává na holičkách. Tím jedině zajistíme Vaší spokojenost i naší efektivitu práce

živé ploty řez

img_divider

Krásný plot bez starostí

Rádi Vám poradíme i jak se o Vaši zeleň starat. Jedná se nejen o pravidelnou zálivku, či hnojení, každá rostlina má své předpoklady pro dokonalý růst. To vše až osobně.

Působíme v Hradci Králové a okolí cca 50 km:
Pardubice, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Hořice, Dvůr Králové, Trutnov, Třebechovice pod Orebem, Týniště nad Orlicí, Žamberk, Choceň, Holice, Chrudim, Slatiňany, Opočno, Jaroměř, Dobruška, Nový Bydžov ...